''Λύγισε'' στην παράταση

Ο Παπάδος Γέρας έφθασε κοντά σε μία σημαντική νίκη επί του Πορφύρα, όμως τελικά λύγισε στην  παράταση με 77-70. 65-65 είχε ολοκληρωθεί η κανονική διάρκεια του αγώνα.

Η ομάδα μας αν και βρισκόταν μονίμως πίσω στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, στο τέταρτο οι παίκτες του Γιώργου Καραμβάλη έπαιξαν καλά σε άμυνα και επίθεση και κατάφεραν αρχικά να μειώσουν, ενώ στη συνέχεια πέρασαν και μπροστά με έξι πόντους 58-52. Σε αυτό το σημείο η Γέρα έβαλε βάσεις νίκης, ωστόσο ο Πορφύρας κατάφερε να αντιδράσει, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί οι παίκτες μας πάλεψαν για την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής με τα σημάδια της κούρασης λόγω του μικρού ροτέισον να είναι εμφανής και κάπως έτσι ο αντίπαλος με κάποια παραπάνω σουτ πήρε εκείνος το ροζ φύλλο αγώνα, υποχρεώνοντας τον Παπάδο στην έκτη του συνεχόμενη ήττα και πλέον έχει να ανέβει ένα βουνό εν όψει της συνέχειας.

Αυτή τη φορά η ομάδα μας κατάφερα να φθάσει στους 70 πόντους οι οποίοι δεν στάθηκαν αρκετοί για να δώσουν το ματς στην Γέρα που για ακόμα μία φορά δεν μπόρεσε να παραταχθεί πλήρης, μιας και δεν ήταν διαθέσιμος ο τραυματίας Κομνηνός.