Ήττα για τον Παπάδο Γέρας από τον Ίκαρο Καλλιθέας

Φάση από το παιχνίδι

Πέμπτη ήττα σε έξι παιχνίδια για τον Παπάδο Γέρας στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, αυτή τη φορά από τον Ίκαρο Καλλιθέας με 93-57.

Η ομάδα μας, γνώριζε εξ αρχής πως θα αντιμετώπιζε μία ομάδα με άλλους στόχους από την δική μας που συγκαταλέγετε στα φαβορί για την άνοδο. Οι παίκτες του Γιώργου Καραμβάλη βρέθηκαν από νωρίς αρκετά πίσω στο σκορ με τη διαφορά δεκάλεπτο με δεκάλεπτο να μεγαλώνει όλο και περισσότερο. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε 45-26, ενώ στην επανάληψη ο Ίκαρος πήγε τη διαφορά πάνω από τους 30 πόντους για να φθάσουμε στο τελικό 93-57.

Από την ομάδα μας που αγωνίστηκε ξανά με πολλά προβλήματα, πάλεψαν οι Κιουρτζίδης με 21 και Αρχιμανδρίτης με 20 πόντους. Ο Παπάδος Γέρας ολοκλήρωσε την τριάδα αγώνων με τα φαβορί του ομίλου και πλέον άπαντες ετοιμάζονται για το σημαντικό παιχνίδι που ακολουθεί με αντίπαλο τον Πορφύρα στο κλειστό της Νεάπολης. Εφόσον επιστρέψουν και οι τραυματίες η ομάδα μας μπορεί να διεκδικήσει με αξιώσεις την σωτηρία, μιας και το πρωτάθλημα έχει ακόμα δρόμο.