Πάλεψε όσο μπορούσε

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής γνώρισε ο Παπάδος Γέρας από το Πικέρμι με 61-47 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Παρά τις σημαντικές απουσίες των Μιλούση και Χατζηκάλφα η ομάδα μας προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική κόντρα στο δυνατό Πικέρμι και να διεκδικήσει πράγματα από την αναμέτρηση. Όπως και στο νικηφόρο παιχνίδι της πρεμιέρας με το Κορωπί έτσι και σε αυτό το συγκρότημα του Γιώργου Καραμβάλη είχε μικρή συγκομιδή πόντων κάτι που ίσχυσε και για τον αντίπαλο. Στο κλείσιμο του πρώτου ημίχρονου ο Παπάδος βρέθηκε πίσω στο σκορ με επτά πόντους διαφορά (29-22).

Στην επανάληψη το Πικέρμι συνέχισε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με την ομάδα μας να ακολουθεί και κάπως έτσι γράφτηκε η ιστορία του αγώνα με το Πικέρμι να παίρνει τη νίκη. Ο Παπάδος Γέρας υποχώρησε στο 1-1, έχοντας μπροστά του ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι με τον γειτονικό ΒΑΟΛ την επόμενη Κυριακή στο κλειστό της Νεάπολης

ΑΕ Πικερμίου – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 61-47

Δεκάλεπτα: 17-12, 29-21, 56-33, 61-47

Διαιτητές: Χαϊνά, Τσάλλας

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 12, Στραφιώτης, Σταθάκης 6(1), Κούσουλας 9(1), Ταγάρης 8, Μαμαλίγκας, Καπετάνος 8, Ταφίλη 4, Δαχρετζής, Μαλέρδος 4, Βογιατζής 8, Κουτσουγέρας 2.

Παπάδος Γέρας (Καραμβάλης): Τσαπώνης, Κομνινός 3, Καμινέλλης 16(2), Αρχιμανδρίτης 16(2), Ζεστός 2, Συνοδινός, Σβορώνος 5(1), Χατζηκάλφας,  Κιουρτσίδης 5, Αφεντούλης