Παπάδος Γέρας - ΑΟΜ 82-65

Ο Παπάδος Γέρας επικράτησε 82-65 του ΑΟΜ για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος φθάνοντας τις δέκα νίκες στο πρωτάθλημα.
Άλλη μία νίκη για την ομάδα μας
Η ομάδα μας ήταν σοβαρή και αποτελεσματική σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και με σωστές επιλογές πήρε τη νίκη.

Η Γέρα από το πρώτο μέρος έδειξε διάθεση να καθαρίσει το παιχνίδι, όσο περνούσαν τα λεπτά αποκτούσε διαφορά στο σκορ έναντι του αντιπάλου και κατάφερε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να φτάσει στο +17 (43-26) παίζοντας καλά και σε άμυνα και σε επίθεση.

Στην επανάληψη η ομάδα μας κράτησε ψηλά τη διαφορά, συνέχισε να βγάζει καλή εικόνα στο παρκέ ευστοχώντας σε πολλά σουτ φθάνοντας τους 82 πόντους, πολύ καλή συγκομιδή και πλέον κοιτάζει τα επόμενα παιχνίδια με στόχο να πάρει νίκες μέχρι το τέλος ώστε να κατακτήσει την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια, στόχος που είναι εφικτός μετά την ήττα του Αιολικού από τον Παλλεσβιακό.