Παπάδος Γέρας - Αίολος 76-70

Ο Παπάδος Γέρας νίκησε 76-70 τον Αίολο για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίρνοντας μία σημαντική νίκη που κράτησε την ομάδα μας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Γέρα και Αίολος πήγαιναν μαζί στο σκορ με την ομάδα μας να δείχνει διάθεση να παίξει καλά τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση με την περίοδο να ολοκληρώνεται 19-16.

Στο δεύτερο το σκηνικό ήταν ίδιο αφού η Γέρα παρότι προσπάθησε σε κάποια σημεία να ξεφύγει, ο αντίπαλος κατάφερνε να μείνει κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να ολοκληρώνετε 33-30.

Στην τρίτη περίοδο η ομάδα μας έβαλε συνολικά 26 πόντους έχοντας καλά ποσοστά στην επίθεση, ενώ στην άμυνα προσπάθησε να κρατήσει τον Αίολο σε χαμηλά επίπεδα με την Γέρα να κλείνει το δεκάλεπτο στο +7 (59-52).

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο η ομάδα μας έδειξε αποφασισμένη να κρατήσει αυτή τη διαφορά, έβαλε κάποια σημαντικά καλάθια, ήταν προσεκτική εκεί που χρειάστηκε και πήρε τη νίκη με 76-70.