Ερμής - Παπάδος Γέρας 47-104

Ο Παπάδος Γέρας ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Ερμή νικώντας τον πολύ άνετα 104-47 για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ομάδα μας από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε πως θα είχε εύκολο έργο, παίζοντας πολύ καλά τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα με την περίοδο να ολοκληρώνεται 30-8 δείγμα της εξαιρετικής εικόνας που παρουσίασε η Γέρα. Στη συνέχεια η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, ήταν αρκετά εύστοχη, έπαιζε καλή άμυνα με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 58-19.

Και στα επόμενα δύο δεκάλεπτα η ομάδα μας δεν κατέβασε ταχύτητα και όσο περνούσαν τα λεπτά η εικόνα της γινόταν ολοένα και καλύτερη φθάνοντας σε μία πολύ εύκολη νίκη που θα βοηθήσει ενόψει των συνεχόμενων ντέρμπι που υπάρχουν στο πρόγραμμα.

Έξι παίκτες της Γέρας ήταν διψήφιοι με τον Γιάννη Ζεστό να είναι πρώτος σκόρερ με 23 πόντους με ένα τρίποντο, 20 με ένα τρίποντο σημείωσε ο Γρηγόρης Ζεστός, 15 με δύο τρίποντα είχε ο Κοπάνου, 14 ο Μπουρούς, 13 με τρία τρίποντα ο Καραδόπουλος και 10 με δύο τρίποντα ο Λινάρδος. Ενδεικτικό το γεγονός πως σκόραραν όλοι οι παίκτες.