Ερμής Παμφίλων - Παπάδος Γέρας 41-70

Η Γέρα μας νίκησε εύκολα 70-41 τον Ερμή Παμφίλων στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος που ήταν και η τελευταία για την κανονική διάρκεια.
Φώτο αρχείου
Η ομάδα μας μπήκε από την αρχή πολύ καλά στο παρκέ και με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση η διαφορά εκτοξεύτηκε αρκετά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να ολοκληρωθεί 43-21. Στα επόμενα δύο δεκάλεπτα η Γέρα μας συνέχισε στο ίδιο τέμπο έχοντας καλά ποσοστά στο επιθετικό κομμάτι και σε συνδυασμό με τις σωστές άμυνες το σκορ έκλεισε στο 70-41
Μάλιστα ο Στρατής Αλμπάνης από ένα διάστημα και μετά χρησιμοποίησε διάφορα σχήματα που θα τον βοηθήσουν εν όψει πλέι οφ. Έτσι η ομάδα μας ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο αήττητη και πλέον προετοιμάζεται για το πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής σειράς με τον Αιολικό που θα γίνει το Σάββατο.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής (Σάββατο)

ΑΟ Μυτιλήνης - Θησέας 83-47
Αχιλλέας - Αίολος 28-65
Αρισβαίος - Αιολικός 51-52
Παλλεσβιακός - Ολυμπιάς Μήθυμνας 20-0 α.α
Ερμής Παμφίλων - Παπάδος Γέρας 41-70 (Τετάρτη)