Παπάδος Γέρας - Αχιλλέας 94-36

Η Γέρα μας νίκησε νωρίτερα πολύ εύκολα τον Αχιλλέα 94-36 στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας από την αρχή του αγώνα επέβαλε τον ρυθμό της και δεν συνάντησε καμία δυσκολία παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών του Αχιλλέα. Η Γέρα μας δεκάλεπτο με δεκάλεπτο έπαιζε ακόμη καλύτερα, τα σουτ έμπαιναν και η άμυνα ήταν αρκετά σφικτή. Μάλιστα ο Στρατής Αλμπάνης χρησιμοποίησε για αρκετή ώρα παίκτες με λίγο χρόνο συμμετοχής και πήρε πολλά πράγματα εν όψει της συνέχειας. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Γρηγόρης Ζεστός με 26 πόντους με ένα τρίποντο τον ακολούθησε ο Κώστας Τσαπώνης με 18 με ένα τρίποντο, ο Γιάννης Ζεστός πέτυχε 17, ενώ διψήφιος ήταν και ο Λινάρδος με 10.